Præsentation af vores arrangementer

Fremtidige arrangementer

Plus

Med mere end to arrangementer om måneden i 2018, er Dansk-Fransk Handelskammer en af de største aktører i det fransk-danske marked. Ud over de mange networkingarrangementer, lavet til at styrke forbindelserne mellem medlemmerne i vores netværk, arrangerer vi  ligeledes prestigefyldte arrangementer, der er designet til at fremme fransk-danske handelsrelationer.

Startup/Entrepreneur of the year

Sammen med alle de franske institutioner i Danmark, organiserer Handelseskammeret hvert år udvælgelsen af startup/entrepreneur of the year. Vinderen udkåres til en ceremoni Den Franske Ambassade.

Vinder 2017 Vinder 2018 Vinder 2019

En prestigefyldt gallaaften

I 2 år har Dansk-Fransk Handelskammer haft den fornøjelse af kunne invitere sine firmamedlemmer såvel som deres partnere og privilegerede kunder til sin galaaften.

2017 2018 2019

En snes tematiske konferencer

Handelskammeret organiserer i løbet af året forskellige konferencer med diverse temaer. Nedenunder kan du se nogle af konferencerne i 2018.

Substainable Buildings Millennials Economic Outlook

Dansk-Fransk fodboldturnering 2019

Handelskammerets fodboldturnering afholdes hvert år for at give virksomheder mulighed for at bruge denne begivenhed som et internt HR-teamopbyggingsværktøj.

Læs mere 2018 2017 2016

EN VIDEO

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin